Detoks po świętach, czyli wszystko o diecie oczyszczającej

Święta to wyjątkowy okres, w którym trudno obejść się bez smacznych dań i deserów. Suto zastawiony stół zachęca do częstszego sięgania po jedzenie, co powoduje odsunięcie postanowień dietetycznych na dalszy plan. 12 wigilijnych potraw, susz, przepyszne wypieki i domowej roboty nalewki sprawiają, że waga po Bożym Narodzeniu może pokazywać kilka nadprogramowych kilogramów. Jak z głową przeprowadzić detoks po świętach i jaką dietę oczyszczającą zastosować, aby zapomnieć o wyrzutach sumienia i ponownie poczuć się lekko? Specjaliści z LOVE Catering podpowiedzą Ci, jak zrobić to krok po kroku!

Detoks po świętach: zrób sobie rachunek sumienia

Podczas świętowania nie ograniczałeś się w ilości spożywanych potraw, czego rezultatem jest niezadowalający wynik na wadze? Spokojnie – Święta Bożego Narodzenia to czas, który rządzi się swoimi prawami. Dlatego jeśli nawet wyświetlacz wskazuje 2-3 nadprogramowe kilogramy, nie ma powodu do paniki.

Nadwyżka kilogramów po ucztowaniu rzadko kiedy jest skutkiem faktycznego przybrania na wadze. Wiele godzin spędzonych przy stole, różnorodna mieszanka przekąsek – często w połączeniu z alkoholem – i niewielka aktywność fizyczna prowadzą do zatrzymania wody i zalegania treści pokarmowej w jelitach. 

Wśród nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu trawiennego wymienić można również wzdęcia, które owocują uczuciem ciężkości, a także nieestetycznym wyglądem brzucha. Czy to najwyższy czas na dietę oczyszczającą? Powyższe czynniki często wywołują oczywisty i niepożądany wzrost wagi, który jednak wraca do normy po około 3-4 dniach. Niemniej jednak przemęczony układ pokarmowy chętnie skorzysta z zalet prozdrowotnego detoksu po świętach. Jak się za niego zabrać?

Poznaj rewolucyjny sposób na detoks w płynie

Czym jest dieta oczyszczająca?

Dieta oczyszczająca, ma za zadanie dostarczyć Twojemu organizmowi jak największą liczbę składników odżywczych o działaniu odtruwającym. Odpowiednio dobrane, wspomagają wydalanie toksyn, a także pomagają usunąć złogi zalegające w jelitach. Jadłospis detoksykujący powinien obfitować w liczne witaminy, minerały, a także antyoksydanty. 

Taka bomba makro i mikroelementów szybko postawi Cię na nogi po świątecznym obżarstwie. Pamiętaj jednak, że równie ważnym elementem oczyszczania jest umiejętne wyjście z diety, zapobiegające efektowi jo-jo. Jak długo warto stosować takie menu? Zalecana optymalna długość detoksu po świętach to 3 dni.

Detoks po świętach: najważniejsze zasady 

Oczyszczanie po świętach wielu osobom kojarzy się z głodówkami, a także katorżniczymi treningami na siłowni, które mają za zadanie w krótkim czasie spalić nadprogramowe kilogramy – jednak nie tędy droga. Jak zrobić to krok po kroku, w sposób bezpieczny dla organizmu?

Zrezygnuj z używek i obciążających produktów spożywczych 

Nieodłącznym elementem diety oczyszczającej jest rezygnacja z używek i substancji, które mogą zatruwać organizm lub obciążać już i tak zmęczony układ trawienny. Wśród nich znaleźć można alkohol, papierosy, kawę, białe pieczywo i makarony, fast foody, słodycze, przetworzone produkty, czarną herbatę, czerwone mięso i smażone dania. Detoks po świętach wymaga również eliminacji soli i cukru.

Włącz do menu prozdrowotne napary

Wzbogać detoksykujący jadłospis o napary oparte na ziołach, które nie tylko zniwelują poświąteczne wzdęcia, ale również poprawią trawienie i przyspieszą oczyszczanie wątroby. Do tych najbardziej skutecznych należą koper włoski, karczoch i rumianek.

Dowiedz się więcej o ziołowych naparach Herbal Cold Brew

Zadbaj o nawodnienie

Odpowiednia ilość płynów każdego dnia jest równie ważna co dobrze opracowane menu. Dieta oczyszczająca zakłada picie co najmniej 2 l wody dziennie. Dobre nawodnienie zwiększa efekt diurezy przyspieszającej usuwanie toksyn z organizmu. Co pić podczas detoksu? Postaw na czystą wodę lub wodę z cytryną 

Aktywność fizyczna to podstawa

Detoks po świętach byłby niekompletny bez włączenia aktywności fizycznej do codziennych zajęć. Nie oznacza to jednak, że musisz wylewać siódme poty na siłowni – najważniejsza jest regularność. Nawet zwykły spacer przyniesie dużo korzyści pod warunkiem, że stanie się on Twoim codziennym rytuałem.

Nie głódź się!

Nie sztuką jest poddanie się głodówce lub wprowadzenie dużego deficytu kalorycznego. Tak radykalne kroki przynoszą zazwyczaj więcej szkody niż pożytku. Długotrwałe, ubogie energetycznie diety prowadzą do osłabienia organizmu, spadku koncentracji, spowolnienia tempa metabolizmu, a także pogorszenia odporności. Ich rezultaty są równie krótkotrwałe co spektakularne i zwykle prowadzą do efektu jo-jo.

Najlepsza dieta oczyszczająca po świętach? Catering dietetyczny od LOVE!

Czujesz, że pofolgowałeś sobie podczas wigilijnej kolacji? Przybyło Ci kilka nadprogramowych kilogramów, a Ty chciałbyś wrócić do wagi sprzed świąt bez większego wysiłku? W takim razie sprawdź bogatą ofertę cateringu dietetycznego od LOVE Catering

W naszym menu znajdziesz kilka interesujących propozycji, które sprawdzą się jako remedium na bożonarodzeniową rozpustę. Polecamy Ci przede wszystkim 3-dniowy plan Handy Meals – detoksykującej diety w płynie, 3 etapy diety SIRT lub dietę BULION opartej na kolagenowych wywarach. Na szczególną uwagę zasługują nasze Herbal Cold Brews – parzone na zimno napary ziołowe, które komponowane są na bazie aromatycznych mieszanek ziół, parzonych na zimno. Do ich niewątpliwych zalet należy pozytywny wpływ na procesy metaboliczne, a także wielotorowe działanie i holistyczne wsparcie zmęczonych jelit. Możesz je zamówić w dodatkach LOVE jako uzupełnienie Twojej diety.

Poznaj właściwości oczyszczających diet od Love Catering

Nie wiesz, jaka kaloryczność będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia? Wypełnij formularz kontaktowy na naszej stronie i zapisz się na darmową konsultację z certyfikowanym dietetykiem, który chętnie dobierze dla Ciebie odpowiednią kaloryczność dań – wystarczy zaledwie kilka kliknięć! Postaw na 3-dniowy zestaw lub 21-dniowy cykl, po którym pomożemy Ci wybrać docelowy zestaw cateringu dietetycznego.

Wybierz idealny wariant diety i osiągnij swój cel w 2022 roku 

 

 

29 grudnia 2021