Postanowienia noworoczne – jak w nich wytrwać i nie tracić motywacji?

Stało się – świąteczny maraton już za nami. Właśnie nastąpił czas podsumowań i wyznaczania celów na kolejne miesiące. Nowy rok zachęca nas do podejmowania kolejnych działań i dokonywania zmian w wielu aspektach naszego życia. Nie ulega wątpliwości, że większość z nich dotyczy diety i treningów. Bo kiedy zacząć walkę o wymarzoną sylwetkę, jak nie teraz, kiedy rozpoczyna się nowy rozdział, a sezon bikini zbliża się wielkimi krokami? Co roku próbujesz realizować swój plan, ale Twój zapał gaśnie i wracasz do punktu wyjścia? Na szczęście mamy na to sposób! Specjaliści z Love Catering chętnie pokażą Ci, jak wytrwać w postanowieniach noworocznych i wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe, nie tracąc przy tym motywacji!

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych? 6 wskazówek od Love Catering

1. Rozpisz plan działania i śledź postępy

Do każdego celu dąż małymi kroczkami. To właśnie drobne działania sprawiają, że łatwiej jest nam realizować nasz plan i zbliżać się stopniowo do końca wyznaczonej drogi. Aby śledzić swoje postępy, możesz przygotować listę zadań do odhaczenia. Przez cały dzień trzymałeś dietę, znalazłeś czas na relaks lub wypiłeś więcej wody? Koniecznie zaznacz to w swoich notatkach – im więcej takich oznaczeń, tym większa motywacja! W kontrolowaniu nawyków i śledzeniu Twoich postępów pomoże Ci Daily Habit Tracker do LOVE. To niezawodny, prosty planer, Dzięki któremu osiągniesz sukces!

Pobierz darmowy Daily Habit Tracker od LOVE >>

2. Wyznacz sobie realny cel 

Wyznaczając sobie cel, postaw na taki, który faktycznie jesteś w stanie zrealizować. Oczywiście warto, żeby był ambitny, ale zbyt wysoko postawiona poprzeczka może przynieść Ci więcej szkody niż pożytku. Postanowiłeś chodzić na siłownię kilka razy w tygodniu? Najpierw zastanów się, czy jesteś w stanie uwzględnić to w swoim grafiku i czy Twój organizm udźwignie taką dawkę ćwiczeń po długiej przerwie. 

Skorzystaj z kalkulatora kalorii i dostosuj dietę do poziomu aktywności >>

3. Unikaj restrykcyjnych diet 

Zrzucenie nadprogramowych kilogramów to jedno z najczęstszych postanowień noworocznych zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Chcąc osiągnąć jak najszybsze rezultaty, porywamy się na „diety cud”, które nie dość, że przynoszą tylko chwilowe efekty, to jeszcze szkodzą naszemu organizmowi i powodują spadek motywacji. 

Warto pamiętać, że wdrażanie zdrowych nawyków żywieniowych to stopniowy proces, a drastyczne cięcie kalorii to klucz do porażki, a nie sukcesu. Nie jesteś w stanie rozpisać samodzielnie jadłospisu odpowiadającego Twoim potrzebom? Zatem warto skonsultować się z doświadczonym dietetykiem lub postawić na sprawdzony catering dietetyczny

Sprawdź programy LOVE i wybierz idealny wariant diety dopasowany do Ciebie

nowy rok z nową dietą LOVE

4.Wybierz taki model odżywiania, który zostanie z Tobą na zawsze 

Warto uświadomić sobie, że zdrowe nawyki żywieniowe powinny zostać wprowadzone na stałe, a nie na chwilę. Dlaczego? Choćby dlatego, że rzucając się na zbyt głęboką wodę, szybciej się zniechęcisz i wrócisz do dawnych przyzwyczajeń. 

Najlepiej postawić na taki model odżywiania, który będzie towarzyszył Ci przez całe życie. Zadbaj o to, żeby był jak najbardziej urozmaicony, bogaty odżywczo i oczywiście smaczny. Odchudzanie wcale nie musi wiązać się z ogromnymi wyrzeczeniami i spożywaniem tego, co Ci nie smakuje. 

5. Zastosuj metodę małych kroków 

Ten punkt mocno łączy się z punktem pierwszym. Stosując metodę małych kroków, łatwiej będzie Ci śledzić postępy i wprowadzać modyfikacje do swojego planu. Zamierzasz schudnąć 25 kilogramów do końca roku? To świetnie! Zastanów się jednak, czy nie jest to zbyt odległy termin i czy nie poddasz się już w połowie drogi. 

Idealnym rozwiązaniem będzie podzielenie go na etapy – na początek zrzuć np. 3 kg, a gdy już zauważysz spadek na wadze, wyznacz sobie kolejny cel. Metoda małych kroków sprawdzi się również w innych postanowieniach noworocznych, niezależnie od tego, czy dotyczą one odchudzania, zdrowia, pielęgnacji czy nauki języków obcych. 

Sprawdź 3 niezawodne diety oczyszczająco-redukcyjne >>

6. Bądź dla siebie wyrozumiały i cierpliwy

Kiedy najczęściej rezygnujemy ze swoich postanowień? Przeważnie już przy pierwszym potknięciu – a to duży błąd! Drobne odstępstwa od diety nie zniwelują Twoich starań o szczupłą sylwetkę, o ile nie powtarzają się zbyt często. Bądź wobec siebie wyrozumiały i daj sobie szansę na chwile słabości. 

Gorsze momenty na pewno będą się zdarzały – ważne, aby za każdym razem wrócić na właściwe tory i zastanowić się, co spowodowało, że zboczyłeś z drogi do celu. Rozwiązanie trapiącego Cię problemu będzie zdecydowanie lepszym pomysłem niż użalanie się nad sobą i nadmierna krytyka. 

Czy wiesz, że według badań wytworzenie nawyku trwa około 66 dni? Aby nowe przyzwyczajenia weszły Ci w krew, powtarzaj je regularnie przez około dwa miesiące. Bądź cierpliwy i wytrwały w swoich działaniach, a wtedy to, co było dla Ciebie wyzwaniem, stanie się codzienną rutyną. 

noworoczne wyzwanie

Wytrwaj w postanowieniach noworocznych razem z Love Catering 

Przełom grudnia i stycznia to czas podsumowań i postanowień noworocznych. Co prawda większość z nich odnosi się do redukcji wagi, ale nie brakuje również tych dotyczących higieny snu, regularnego picia wody, redukcji stresu czy aktywności fizycznej. 

Niezależnie od tego, co chcesz zmienić w swoim życiu, warto zastosować metodę małych kroków i na bieżąco śledzić swoje postępy. To właśnie z myślą o takich osobach jak Ty specjaliści z Love Catering opracowali tzw. daily habit tracker, który znacznie ułatwi Ci to zadanie

Twoim głównym celem w nowym roku jest wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych? Chętnie Ci w tym pomożemy! Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym dietetykiem, a otrzymasz garść cennych wskazówek na temat odżywiania. 

Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem LOVE

Czy wiesz, że dążenie do celu w towarzystwie innych osób to większa szansa na powodzenie? Love Catering z przyjemnością dotrzyma Ci kroku! U nas możesz liczyć nie tylko na opiekę wykwalifikowanych dietetyków, ale również urozmaicony catering dietetyczny, w którym znajdziesz dietę dopasowaną do swoich potrzeb. Zapraszamy! 

 

 

 

3 stycznia 2022